ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

DERNEĞİMİZDEN ŞANLIURFADERNEĞİMİZDEN ŞANLIURFA'DAKİ OKUL VE ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ !


İlçe Merkezine 30 KM uzaklıkta bulunan köy, Suriye sınırında yer alıyor. Köyde yaşayan ailelerin çoğunluğu yoksul. Şehir ve ilçe merkezine olan mesafe de bu yoksulluğa eklenince köy okulunda öğrenim gören öğrencilerin, giyimden kırtasiye malzemelerinde kadar pek çok konuda yardıma ihtiyaçları oluyor.

IBS ve Her İnsan Bir Kitap Platformu,  yaptıkları organizasyon ile Boztepe ilköğretim okulunda okuyan 80 öğrenciye giyim, ayakkabı, kırtasiye ve yiyecek yardımı gönderdiler. Yapılan yardım sebebiyle oldukça heyecanlanan öğrenciler, büyük sevinç yaşadılar.

Okulda ilk kez böyle bir organizasyon yapıldığını belirten dernek başkanımız Mehmet Sever, yaptığımız uluslararası yardımların yanında ülkemizin yardıma muhtaç bölgelerinde, özellikle eğitime ve öğrencilere destek olmaya devam edeceğimizi söyledi. Her İnsan Bir Kitap Platformu yetkilisi İbrahim Meriç'de özellikle kırsal bölgelerdeki köy okullarına yönelik yardım faaliyetlerinin artarak devam edeceğini belirtti.

Öğrenciler yapılan yardım için "hayallerimize ışık tuttuğunuz için teşekkür ederiz" diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler, ardından da "lütfen bizi yalnız bırakmayın" diyerek temennide bulundular.

Boztepe İlköğretim Okulu Müdürü Ali Bakla'da yapılan yardımın çocukların motivasyonunun artmasında büyük etki sağlayacağını belirterek derneğimize teşekkür etti.

Öğrencilere yapılan yardımların yanında derneğimiz, okulun boyanmasını da sağlayacak.