ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ERZAK YARDIMLARIMIZ HABEŞLİ YETİM VE YOKSULLARA TESLİM EDİLDİ!


On binlerce Habeşli yetim ve yoksul hayırseverlerimizin bağışladıkları erzak yardımları ile Ramazan’da açlık çekmeyecek.

Dernek Başkanımız Mehmet Sever başkanlığındaki dernek heyetimiz Habeşistan’ın 7 farklı bölgesinde hayırseverlerimizin bağışladıkları Ramazan erzaklarını yetim ve yoksullara ulaştırdılar.

Gittikleri her bölgede büyük bir sevinç yaşandığını ifade eden dernek başkanımız Mehmet Sever, “Hayırseverlerimizden Allah razı olsun, binlerce Habeşli yetim ve yoksulun Ramazan ayında garip ve aç kalmamalarına vesile oldular” dedi.

Musa Efendi Medresemizde devam eden sıcak İFTAR&SAHUR yemeği dağıtımlarının bölgede adeta 1 ay boyunca Bayram yaşattığını söyleyen dernek başkanımız, “o yetimlerin, kadınların yemeklerini almak için geldiklerinde yüzlerindeki sevinç ve heyecanı görmek bambaşka bir duydu. Hayırseverlerimizin emanetlerini tam yerine ulaştırabilmenin verdiği gönül rahatlığı, o insanların sevinçle yaptıkları dualar, teşekkürler tarifi mümkün olmayan bir bahtiyarlık bizler için. Herkes den Allah razı olsun.” dedi.

İFTAR&SAHUR yemeği dağıtımlarımız Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek.

Önümüzdeki hafta Hayırseverlerimizin bağışladıkları FİTRE yardımları da Habeşli yetim ve yoksullara dağıtılacak.

Fitre bağışlarınızı internet sitemiz üzerinden veya banka hesaplarımız aracılığı ile gönderebilirsiniz.