ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ETİYOPYA VE CİBUTİ'DE 750 AİLE RAMAZANDA AÇ KALMADI !!


Dünyanın açlıkla mücadele eden ülkelerinin başında gelen Etiyopya başta gıda ihtiyacı olmak üzere eğitim, sağlık, temiz içme suyu gibi pek çok alanda büyük problemler yaşıyor. Gelir seviyesinin aylık 5 -10$ civarında olduğu ülkede gıda bulabilmek oldukça zor. 
 
2000 yılından beri bölgede çeşitli faaliyetler sürdürenderneğimiz IBS, 2009 ramazan faaliyetleri kapsamında Etiyopya’da ve Cibuti’de 750 muhtaç aileye erzak yardımında bulundu. Etiyopya’nın ve Cibuti’nin dağlık bölgelerinde yapılan dağıtım büyük bir sevinç havası oluşturdu. Beş kişilik bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak miktarda Un, pirinç, şeker, sıvı yağ  gibi malzemelerden oluşan erzak kolilerini alan ihtiyaç sahipleri sevinçlerini teşekkürlerle ve hayırseverlere yaptıkları dualarla dile getirdiler.

Doğu Afrika bölgesine özel bir önem verdiklerini belirten Dernek yetkililerimiz Bundan sonra da ilk etapta Kenya ve Somali’ye yardım göndereceğimizi belirttiler.
Derneğimiz Etiyopya’da ve Cibuti’de gıda dağıtımlarının yanında Katarakt ameliyatları, İçme suyu kuyuları, eğitim ve sağlık hizmetleri konusundaki çalışmalarını hızla devam ettiriyor.