ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Habeşistan Diredawa Belediyesi ile Kardeşlik Bağı Kuruluyor…


  Derneğimizin son 8 senedir ağırlıklı olarak faaliyet yürüttüğü bölge olan Habeşistan’ın Diredawa Eyalet Belediyesi ile Ümraniye Belediyemiz, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Av. Serap Eşit Elveren ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ahmet Sapmaz Bey’in 1 senedir süren çalışmaları sonucunda  Kardeş Belediye olma yolunda ilk adımı attı.
 
Geçtiğimiz ay Habeşli yetimlerimizle birlikte ülkemize gelen DireDawa Belediye Başkan Yardımcısı Sayın İbrahim Ousman, Ümraniye Belediye Başkanımız Sayın Hasan Can Beyefendi ve Belediye Başkan Yardımcılarımız Sayın Av. Serap Eşit Elveren, Sayın Türkan Öztürk Hanımefendilerle ve Sayın Av. Mahmut Eminmollaoğlu Beyefendi ile görüşmeler yapmış, her iki belediyenin meclislerine sevkedilmek üzere ön protokol imzalanmıştı. Her iki belediye meclisinin de belediyeler arasında kardeşlik kurulması ile ilgili kararı onaylaması ile Ümraniye Belediyesi ve DireDawa Belediyesi kardeşlik yolunda attıkları ilk adım tamamlanmış oldu. Dernek Başkanımız Mehmet Sever Habeşistan ziyareti sırasında DireDawa Belediye Meclisinin onay kararını Ümraniye Belediyemize iletilmek üzere Başkan Yardımcısı Sayın İbrahim Ousman’dan aldı.
 
Ümraniye Belediyesi ve DireDawa Belediyesi’nin kardeş olmaları yolunda IBS adına büyük emek ve çaba harcayan Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Sapmaz Bey yapılan kardeşlik anlaşmasının her iki belediye için de çok önemli olduğunu belirtti. Kardeşlik imzalarının özellikle böyle hayırlı bir Ramazan dönemine rastlamasının ayrıca sevindirici olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Üyemiz, Hicretin ilk diyarı Habeşistan’ın DireDawa Belediyesi için bundan sonra faklı bir dönemin başlayacağını, Ümraniye Belediyemiz vasıtası ile bölgede kalıcı eserler yapılıp Müslümanların hizmetine sunulacağını ifade etti.
 
IBS olarak böyle hayırlı bir işe vesile olmaktan bizlerde ayrıca sevinç ve gurur duyuyoruz. Ümraniye Belediyemiz ve DireDawa Belediyesi arasında kurulan bu kardeşliğin hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’mızdan diliyoruz..

Resimler