ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

HABEŞİSTAN'DA KOCAMAN MUTLULUKLAR!


Dernek Başkanımız Mehmet Sever ve Başkan Yardımcımız Hüsnü Yalçın Habeşistan seyahatlerinde yetim ve yoksullarla bir araya gelip, onların dualarını aldılar gönüllerini şenlendirdiler…
 
Addiababa’da bulunan yetim okulumuzu ziyaret eden yetkililerimiz, okuldaki yetimlerimize hediyeler verip çocuklarla hasbihal ettiler. Okulun durumu ve ihtiyaçları ile ilgili hususları incelediler.
 
Çocuklar için dernek heyetimizin ziyareti bayram havasında geçti. Aldıkları hediyelerle mutlu olan yetimlerimiz gönüllerince bir gün yaşadılar.
 
Addisababa’dan sonra DireDawa eyaletine geçen dernek heyetimiz bu bölgede yeni açtığımız Musa Efendi Yetimhanemizi ziyaret ettiler. Yetimlerle bir araya gelen yetkililerimiz, çocukların derslerinde öğrendikleri konuları dinleyip, çocuklara hediyeler verdiler.
 
Tamamlanmak üzere olan Hasan Efendi Aşevi inşaatımızı da inceleyen yetkililerimiz aşevinde kullanılacak malzemelerin temini için araştırma yaptılar.
 
DireDawa bölgesinde açtırdığımız su kuyularını da ziyaret eden ekibimiz Merhum Niyazi Şafak kuyumuzun bulunduğu bölgede köylülerle hasbihal edip, hayırseverlerimiz için dua istediler. Köyün en yaşlısı Hacera Teyze köylerine su kuyusu açılmasından duyduğu sevinci ve heyacanı kollarını iki yana açarak “bu kadar çok mutlu olduk” diye ifade etti.
 
IBS olarak Habeşli yetim ve yoksullar için yaptığımız faaliyetlere hızla devam ediyoruz…