ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

HABEŞLİ STK YETKİLİLERİNİ MİSAFİR ETTİK


Habeşistan’da faaliyet gösteren Islamic Dawat &Knowledge Association Derneği yetkileri derneğimizi ziyaret ettiler. Dernek Merkezimizde samimi bir ortamda yapılan görüşmede karşılıklı işbirliği konuları konuşuldu.

Islamic Dawat &Knowledge Association Kurucu Başkanı Yard. Doç Dr. Abdella Kedir Ahmed, derneğin genel müdürü Ustaz Mahmud Huseyn derneklerinin Habeşistan’da yaptığı faaliyet ile ilgili bilgiler verdiler. Habeşistan’ın farklı bölgelerinde eğitim, yetim, su kuyuları, gıda yardımları gibi faaliyetler yaptıklarını anlatan dernek yetkilileri en büyük önemi eğitime verdiklerini özellikle ifade ettiler. Ustaz Mahmut Huseyn “bize yiyecek içecekten önce eğitim gerekli” diyerek eğitime verdikleri önemi vurguladı. Farklı bölgelerde 18 okul ve binlerce öğrenciye destek olan dernek bazı durumlardan dolayı maddi olarak zorlandıklarını, destek bulamadıkları takdirde bu okullardan 15’ini kapatmak zorunda kalacaklarını belirttiler.

Dernek Çocuklar için okullar açtığı gibi hocalar, ulemalar gibi gruplar içinde eğitim programları düzenleyerek onların kendilerini geliştirmelerine ve çocuklara daha faydalı olmalarına destek sağlıyor.

Genel Koordinatörümüz Ahmet Sapmaz’da misafirlerimize ziyaretleri için teşekkür ederek derneğimizin Habeşistan’daki faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi. Etiyopya’nın kalkınması için özellikle eğitimle ilgili gelişmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Genel Koordinatörümüz bunun da çok çalışmakla mümkün olabileceğini söyledi. Bu hususta özellikle eğitimcinin eğitimi konusunda her zaman destek olduğumuzu ifade etti.

“Türkiye adeta bizim annemiz gibi” diyen Habeşli Dernek Yetkilileri milletimize dualar ettiler. Şu an Zeytin Dalı operasyonunu icra eden askerlerimize de dua eden misafirlerimiz Türk devletinin muzaffer olmasını niyaz ettiler.

Islamic Dawat &Knowledge Association Kurucu Başkanı Yard. Doç Dr. Abdella Kedir Ahmed ve  derneğin genel müdürü Ustaz Mahmud Huseyn’e ve kendilerine rehberlik eden, Türkiye’de okuyan Muzeyen Ebubekr Huseyn Kardeşimize derneğimizi ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Resimler