ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

IBS, VAN’A YAPTIĞI DESTEĞİ SÜRDÜRÜYOR..IBS, VAN’A YAPTIĞI DESTEĞİ SÜRDÜRÜYOR...


Kurban 2007 organizasyonunda, Van'da 200 aileye yardımda bulunan IBS, şehirdeki ihtiyaç sahiplerine yaptığı desteği sürdürüyor.

Bir Ailenin bir aylık temizlik, Temel gıda ve Kahvaltılık malzemelerinden oluşan paketler, ihtiyaç sahibi 100 aileye dağıtıldı. Paketlerde makarna ,sıvı yağ , bulgur,şeker gibi temel gıda maddelerinin yanında kahvaltılık malzemeler ve deterjan, sabun gibi temizlik maddeleri bulunuyor.
   
Van’ın bölgedeki diğer şehirlerden aldığı yoğun göçün,  işsizliğin ve ekonomik sıkıntıların artmasına yol açtığını belirten IBS’te görevli Sosyolog M.Hüseyin BAĞÇECİ, Van’da 400.000’e yakın kişinin yeşil kart kullandığını, bölgenin sağlık konusunda da desteğe ihtiyacı olduğunu belirtti.
Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, 11 Aralık’ta IBS Derneğinin de aralarında bulunduğu insani yardım amaçlı bazı sivil toplum kuruluşlarıyla Çankaya Köşkü’nde yaptığı toplantıda, Kurban Bayramı’nda Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yardım yapılmasını önermiş, IBS de bu tavsiye üzerine Kurban Bayramı’nda Erzurum, Van ve Şırnak’ta kurban eti dağıtmış ayrıca Şırnak’a  6 tırdan oluşan “Yardım Konvoyu” göndermişti.