ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

KIRSAL BÖLGELERDE KATARAKT AMELİYATLARI DEVAM EDİYOR..


Derneğimizin katarakt ameliyatları projesi Afrika’da hızla devam ediyor. Hayırseverlerimizin katkılarıyla 8. etapta ameliyatları tamamlanan hastalar tekrar görebilmenin sevincini yaşıyorlar.

Dernek yetkililerimiz, bir insanın sahip olduğu en kıymetli şeylerden olan görebilme yetisini yeniden kazanan katarakt hastalarının sevinçlerini anlatacak kelime bulmanın zor olduğunu söylüyorlar. Yeniden görebilme hayallerini çoktan unutan yaşlılar ameliyattan sonra tekrar görebildiklerine kendileri bile inanamıyor. Duydukları heyecanı ve mutluluğu “Allah razı olsun sebep olanlardan” diyerek dile getiriyorlar.

Geçtiğimiz hafta 100 yoksul Etiyopyalının daha ameliyatı gerçekleştirilerek gün ışığına kavuşmaları sağlandı. Katarakt hastalığının yoğun olarak görüldüğü güney bölgesinde yapılan ameliyatlar önümüzdeki günlerde de devam edecek. Afrika’da 1 kişinin katarakt ameliyatı 100$ karşılığında yapılabiliyor. Organizasyonumuza destek vermek isteyen hayırseverlerimiz www.ibs.org.tr  web adresimizden derneğimizle irtibata geçebilirler.