ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

KUDÜS HER ZAMAN 1. GÜNDEM MADDEMİZ!


Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan Bey’in misafiri olarak ülkemizde bulunan Filistin Milletvekilleri ile Üsküdar Belediyemizin organize ettiği akşam yemeğinde bir araya geldik. İstanbul Milletvekilleri, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, Belediye Başkanları ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı programda KUDÜS meselesi konuşuldu.

Programa katılan konuşmacılar KUDÜS’ün her zaman Türkiye’nin birinci gündem maddesi olduğunu söylediler. Yapılan Programın da bu amacı taşıdığını belirten konuşmacılar Kudüs’ün muhafızlarını Türkiye’de ağırlamaktan şeref duyduğumuzu ifade ettiler. Filistinlilerin canlarıyla mallarıyla bütün Müslümanlar adına senelerdir bedel ödedikleri dile getirildi.

Filistinli Milletvekilleri de Filistin’de yaptıkları mücadelede Türkiye’nin her zaman yanlarında olduğunu görmenin kendilerine gayret ve azim verdiğini ifade ettiler.Kutsal Topraklara ve ilk kıblemiz Mescid’i Aksa’ya her zaman sahip çıkacaklarını bu uğurda her türlü sıkıntıya göğüs gereceklerini söylediler. Konuşmacılar “irade ve azmimizi kaybetmiyoruz, çünkü Türkiye var” diyerek ülkemizin ve  de özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğinin Filistin davası için hayati önemli olduğunu dile getirdiler.

Programda Ensar Vakfı, Sadaka Taşı Derneği, Türkiye Gençlik Vakfı ve Yedi Hilal Derneği yetkileri ile gündem konularını ve dernek faaliyetleri ile ilgili hususları istişare etik.

Programı hazırlayıp bizleri kutsal KUDÜS davası için bir araya getiren Ak Parti İstanbul Milletvekili Sayın Hasan Turan Bey’e ve Üsküdar Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Türkmen Bey’e teşekkür ederiz.