ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

KURBANLARINIZLA HABEŞİSTAN’DA BAYRAM YAŞANDI!


“Afrika’da bir kurban bin bayram” diyerek yola çıktığımız 2017 Kurban faaliyetimiz binlerce yetim yoksul Habeşlinin dua ve teşekkürleri ile tamamlandı. 
Vekalet aldığımız kurbanlar Habeşistan’ın 5 farklı bölgesinde kesilerek etleri yetim ve yoksullara dağıtıldı.
Kurbanlar, İstanbul’dan bölgeye giden Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Türk ve Dernek Üyemiz Kenan Sever tarafından vekaletler verilerek kesildi. Etlerin dağıtımları da  dernek yetililerimiz tarafından yapıldı.
Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Türk kesilen kurbanlarla bölgede bayramın bayram gibi yaşandığını, yoksul halkın büyük sevinç yaşadığını söyledi. Et alabilmek için 2 günlük yoldan gelip Kurbanların kesilmesini bekleyen insanların hayırseverlerimiz sayesinde et yiyebildikerini belirten Yönetim Kurulu Üyemiz Habeşli yetim ve yoksullar adına bütün hayırseverlerimize teşekkür ederek “Mevla bu hayra vesile olanlardan Razı olsun” dedi.
Habeşistan’daki Musa efendi yetimhanemizde sene içinde adak, akika, sadaka, şükür kurbanların kesimleri yapılıyor. Kesilen kurbanlar yetimhanemiz bünyesindeki aşevimizde etli yemek olarak yetimlerimize ikram ediliyor..
 

Resimler