ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

RAMAZAN’DA YETİM İFTARLARI


24 senedir dünyanın farklı coğrafyalarında insani yardım faaliyetlerini devam ettiren Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği IBS Ramazan Ayı münasebetiyle Habeşistan’da onbinlerce iftar-sahur yemeği ve erzak  yardımı yapmak için çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz senelerde Habeşistan’ın kırsal bölgelerinde Ramazan’da iftar – sahur yemeği dağıtımları ve Ramazan Kumanyası yardımı yapan IBS, bu sene 10 farklı medrese ve yetimhane bölgesinde faaliyet gösterecek.

Musa Efendi Medresesinde Her gün 1000 yetim ve yoksulun istifade edeceği şekilde yemek pişirilip, iftar ve sahur yemeği olarak dağıtımı yapılacak.

Tamamı Kız çocuklarından oluşan Ümmül Aytam Yetimhanesinde de 500 kişilik yemek pişirilecek ve yetim&yoksul ailelere İFTAR – SAHUR  yemeği olarak dağıtılacak.

Yemek dağıtımlarına destek vermek isteyen hayırseverler 180 TL bağış yaparak, 1 kişinin 1 aylık iftar ve sahur yemeğini karşılayabilecekler.

Habeşistan’da 8 farklı bölgede de Ramazan Erzak yardımı yapılacak. Erzak paketlerinin bedeli 90 TL olarak belirlendi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sever Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve STK’leri olarak Afrika ülkelerinde ve dünyanın neresinde mazlum durumda olan varsa onun yardımına koşulacağını belirtti.

Derneğin çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgi için: 0216 545 71 71 / www.ibs.org.tr