ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE SAYGIYLA…


Demokrasi Tarihimize kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz cunta hareketi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ile önlenmiş, milletimiz cuntacılara canıyla, malıyla karşı koymuş ve Dünya'da demokrasi tarihine altın harflerle yazılacak bir destan ortaya çıkmıştır.

Çanakkale’de, Kurtuluş savaşında düşmana boyun eğmeyen kahraman milletimiz, cuntacılığın sonunun geldiğini de 15 Temmuz’da kazandığı mücadele ile ispat etmiştir. Kendisini yönetmesi için seçtiği insanların silah zoru ile değiştirilemeyeceğini, ülkeyi yönetmenin yolunun millete ve devlete hizmet edip seçim kazanarak olacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği (IBS) olarak 15 Temmuz cunta hareketini ve destekçilerini lanetliyor, ülkemizin aydınlık geleceği için milletçe yaptığımız karşı koyuşun, cuntacılığa çok iyi bir tokat, çok büyük bir ders olduğuna inanıyoruz.

Vatanımız için seve seve canlarını ortaya koyan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize en derin şükranlarımızı arzediyoruz.

Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Günü’nü kutluyoruz…