ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

TACİKİSTAN DESTEK BEKLİYOR...!


Tacikistan komşusu Afganistan gibi son yılların en ağır kışını yaşıyor. Şiddetli soğukların dondurduğu sular nedeniyle bir çok köyde ve kentte su sıkıntısı çekiliyor. Ülkenin büyük bir bölümüne elektrik ve doğalgaz verilemiyor. Gelen bilgilere göre milyonlarca insanın ısınma imkanı olmadan hayatta kalmaya çalıştığı belirtiliyor.
 
Aşırı kar yağışı dağlık bölgelerde yaşayanlarla iletişim sağlanmasına engel oluyor. Bir çok bölgede yoğun kardan dolayı yollar kapalı.
 
Birleşmiş Milletler yetkilileri enerjide yaşanan sıkıntıların aşılması için 25 milyon dolar gerektiğini belirtiyor. Yetkililere göre ülkede gıda sıkıntısı da yaşanmaya başladı.
 
Aşırı kar yağışının bahar aylarında sel felaketine yol açmasından endişe ediliyor.
 
Kurucu üyesi olduğumuz İslam Konferansı Örgütü İnsani Yardım Forumu uluslararası kuruluşlara destek çağrısı yaptı. Bölgeye Kazakistan üzerinden gönderdiğimiz arkadaşımız  ihtiyaç sahiplerine temel gıda , battaniye ve içme suyu yardımında bulunmak için hazırlıklarını tamamlamak üzere. Ancak felaketin boyutları büyük olduğundan daha fazla desteğe ihtiyaç olduğu belirtiliyor. 
 
Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz...