ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

TANF MÜLTECİ KAMPINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI!


İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği olarak Irak’tan Suriye sınırına sığınan Filistinli mültecilerin oluşturduğu Tanf Kampı’na 2.etap yardımımızı ulaştırdık.

Çöl ikliminde, derme-çatma çadırlarda, hijyenden uzak ve zehirli haşeratlarla mücadele vererek yaşamlarını sürdüren Filistinli mültecilerin, imkansızlıklardan dolayı, bir yıldır kampa hiç süt alamadıklarına ve bu nedenle çocukların sütü tanımadığına şahit olan  dernek yetkililerimiz, acil olarak 2. etap yardım kararı almış ve gerekli hazırlıklara başlamıştı.

Kampta yaşayan 200’ü çocuk yaklaşık 900 kişi yeniden gelecek olan temel gıda, içme suyu, süt ve süt tozu yardımlarının yolunu gözlerken onları yalnız bırakmadığımızı tekrar göstererek Suriye’deki Tanf kampı’nın yardım çağrısına koştuk.

Acil olarak istenilen temel gıda, süt tozu ve zehirli haşeratlar için kimyasal ilaç malzemesi ile bölgeye ulaşan yetkililerimiz insanların yüzlerindeki hatırlanmanın mutluluğu ve yüreklerinden gelen samimi dualar ile ülkemize döndüler.

IBS siz hayırseverlerimizin yardımlarını muhtaç olan yüreklere ulaştırmaya devam edecek.