ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

YETİMLERİMİZİN AİLELERİNE HER GÜN SICAK YEMEK..


Mart Ayında Etiyopya'da faaliyete başlattığımız aşevimiz, her gün yüzlerce yoksulun sofrasına sıcak yemek ulaştırıyor.

    Etiyopya'da bir ilk olarak hizmete başlayan ve 9 aydır yoksul  ve yetim ailelere günlük 2 öğün yemek sağlayan aşevimiz, bu hizmetten faydalanan yoksul sayısını arttırarak faaliyete devam ediyor. Aşevimizden faydalanan aileler 9 aydır yemek sıkıntısı çekmedikleri için evlerinin daha huzurlu olduğunu söyleyerek bu nimeti ihsan eden Allah'a şükredip, hayırseverlerimize ve Türkiye'ye de her daim duacı olduklarını belirtiyorlar.

    Kurban faaliyetleri kapsamında aşevimizi de ziyaret eden dernek heyetimiz, kurduğumuz aşevinin Etiyopya'nın en temiz mutfaklarından birisi olduğunu ifade ediyorlar. Hiçbir kargaşa yaşanmadan yüzlerce yoksulun her gün yemek aldığını belirten dernek yetkililerimiz yapılan faaliyetin ne kadar önemli ve büyük bir iş olduğunu anlamak için aşevinde yemek dağıtımları sırasında yaşanan sevinci görmek gerektiğini söylüyorlar.

    Hayırseverlerimizin yıl boyunca bağışladıkları adak, akika, şükür kurbanları da aşevimizde kesilerek etli yemek olarak yoksulara ulaştırılıyor. Aşevimiz yardımlarınızla Etiyopya'daki faaliyetine devam edecek.