ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

YURTİÇİ EĞİTİM YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR!


Derneğimiz ülkemizde özellikle eğitim ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Doğu bölgemizde ekonomik bakımdan geri kalmış illerimizdeki köy okullarında okuyan çocuklar, yapılan yardım çalışmaları ile okumaya heveslendiriliyor.


Geçtiğimiz Haftalarda Şanlıurfa'nın Kırsal kesiminde yer alan Boztepe ilköğretim Okulu öğrencileri derneğimizin yaptığı çalışma ile sevindirildi. Okulda okuyan öğrencilere yeni eğitim döneminde kullanacakları kırtasiye malzemeleri verildi. Malzemeler öğrencilerin 1 yıl boyunca ihtiyaçları olan kırtasiye malzemelerinden oluşuyor.


Yardımları alan öğrencilerin aileleri çocuklarının 1 senelik kırtasiye ihtiyaçlarını karşılanmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek derneğimize ve hayırseverlerimize teşekkür ettiler. Çocuklarda yeni eğitim dönemine yeni kalemler, çantalar, defterler ve diğer malzemelerle başlayacak olmanın heyecanını yaşadılar.


Çocuklara eğitim gereçlerinin yanında bir oyun alanı da yaptırıldı. Çocuklar kendilerine dağıtılan toplarla yapılan oyun alanının içinde neşeyle oynayıp, bu hediyeleri gönderen hayırseverlerimize ve dernek yetkililerimize teşekkür ettiler.


Köyde yapılan bir başka etkinlikle Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan dondurma dağıtıldı. Çocuklarla birlikte dağıtılan dondurmanın tadını çıkaran köy halkı faklı bir gün yaşamış oldu.


Boztepe İlköğretim Okulu Müdürlüğü de yapılan çalışmalar için derneğimize Teşekkür Belgesi takdim etti.

Resimler